אלי יוסף: יהודי ארה"ב מתאכזרים לפולארד

08:08, 13 נובמבר 2003 / י"ח בחשון תשס"ד http://www.a7.org/news.php?id=64816  

 

אלי יוסף, ראש ועד הפעולה למען יהונתן פולארד, הסוכן הישראלי הכלוא מזה 18 שנים בכלא האמריקני, אמר כי הוא מקווה שהבג"ץ ייענה לעתירת הוועד ויאפשר ל 15 אלף אנשים המעוניינים לקיים צעדה מהכותל ועד לבנייני האומה כדי להביע את מחאתם בפני באי הקונגרס הציוני.

 

אלי יוסף, ראש ועד הפעולה למען יהונתן פולארד, הסוכן הישראלי הכלוא מזה 18 שנים בכלא האמריקני, אמר לערוץ 7 כי הוא מקווה שהבג"ץ ייענה לעתירת הוועד ויאפשר ל 15 אלף אנשים המעוניינים לקיים צעדה מהכותל ועד לבנייני האומה כדי להביע את מחאתם בפני באי הקונגרס הציוני, לעשות זאת. מדובר בצעדה שתתקיים ביום ראשון אחרי תפילת המונים בכותל.

 

המטרה, אומר יוסף, היא להביע את המחאה על כך שיהדות ארה"ב, בשיתוף פעולה עם ממשלת ישראל, ממשיכים להפקיר את יהונתן פולארד.

 

יוסף מציין כי בקונגרס הציוני, למרות בקשות שהופנו אל הנהלת הקונגרס, שמו של פולארד אינו מוזכר, וזאת משום שהסוכנות היהודית והתנועה הציונית חוששים להעלות נושא שיביך את היהודים בארה"ב, או שירגיז אותם. לדבריו, היחסים כיום בין מדינת ישראל ליהדות ארה"ב מבוססים על ההזדקקות לכספם של היהודים, על "תן לי הרכוש, והנפש קח לך".

 

עוד טען יוסף כי הקונגרס הציוני הפך לארגון פילנטרופי העוזר לישראל בכסף בלבד, ולא בנושאים אחרים, כמו בעניינו של פולארד. יש לזכור, אמר יוסף, כי התנועה הציונית קמה בגלל שיהודי, הרצל, חש את כאבו של יהודי אחר: דרייפוס, שהושפל ושעונה שלא בצדק, וזאת בשנת 1895, במשפט דרייפוס.

 

מי שמתאכזר לפולארד הם דווקא יהודי ארה"ב, ובראשם סנטור ג'ו ליברמן, היהודי הבכיר ביותר בסנט, שהחתים עצומה בקונגרס נגד שחרורו של פולארד. היהודים, לדבריו, הם שיצרו את אותו לובי שקרא להניח לפולארד להרקיב עד יומו האחרון בכלא. זאת משום שפולארד אמר כי הוא אינו מוכן לתת יד לכך שההיסטוריה של השמדת יהודים תחזור על עצמה. יוסף מציין כי פולארד הודה כי בפעילותו הוא הפר את החוק, אך הוסיף כי העדיף להירקב בכלא מאשר לשבת שבעה, חס וחלילה, על מאות אלפי יהודים שהיו אמורים למות בגלל פחדנותו. כך הוא כתב, מוסיף יוסף, ויהדות ארה"ב אמרה: מכיוון שאינו מתחרט שאכן יירקב בכלא.

 

ובאשר לשדולה למען פולארד בכנסת, טען יוסף כי היא גוף בלתי אפקטיבי. לדבריו, גוף זה צריך לדרוש מראש הממשלה ומהממשלה לקיים דיון בכנסת ולפעול בצורה דרמטית אצל הנשיא בוש לשחרור פולארד. צריך להקים בתוך הממשלה קבוצת שרים שתפעל ללא לאות למען שחרורו של פולארד.

 

לפעול כך שכל שר וחבר כנסת הנמצאים בביקור בארה"ב יעלו את שחרורו של פולארד בפתחו של כל דיון ושל כל מפגש. השדולה בראשות ח"כ מיכאל איתן פעלה במשך כל הזמן כדי שיעשו עמו חסד וישחררו אותו. זאת במקום לעמוד ולומר כי מלכתחילה הוא צדק. לפי החוק הטבעי, אדם אינו מסוגל לראות את אחיו נהרגים בהתקפה של גאזים. כל אזרח אמריקני מסוגל להבין את מה שהבין פולארד, כי יש חוק מעל לחוק האנושי, והוא יראת ה'. את זה מבינים גם נוצרים וגם אחרים.

 

למעשה, האמריקנים כלאו את גופו של פולארד, ומדינת ישראל, עם יהדות ארה"ב ,כולאים את נשמתו, אומר יוסף.

 -------------------------------------------------------------------------------------

דרוש שידוד מערכות רציני בישראל    

אין צורך לומר כי בכל מדינה אחרת בעולם, לא היתה אפשרית בגידה כזאת בסוכן שפעל למענה של המדינה.

ההתאכזרות לפולארד היא יוצאת דופן בחומרתה, וכואב הלב שלמדינת ישראל לא אכפת מגורלו, ועוד יותר כואב הלב כי עם ישראל בתפוצות שומר טינה למי שראה לעצמו חובה מוסרית לפעול למען מדינת העם היהודי.

האם כך צריכה להתבטא נאמנותם של יהודי התפוצות לישראל?

 שאלה זאת ראויה שתשאל במעמד הקונגרס הציוני העולמי. 

 חיים חרמון